فروش ویژه ایمن احسان

فروش ویژه ایمن احسان

فروش ویژه ایمن احسان

هوزریل چیست؟ + کاربردها و اجزای تشکیل دهنده آن

هوزریل چیست

اطفای سریع حریق، آرزوی هر کسی است که مشغول دست و پنجه نرم کردن با آتش است. هوزریل یکی از تجهیزات اطفای حریق می‌باشد که با این وسیله می‌توان تا رسیدن نیروهای امداد آتش نشانی در برابر آتش‌سوزی‌های بزرگ ایستادگی نمود.

هوزریل چیست؟

هوزریل چیست؟

با هوزریل می‌توان بدون نیروهای امداد آتش نشان، آتش سوزی‌های کوچک را مهار کرد و به طور کلی از بین برد. در واقع هوزریل جعبه‌ای است که در سرتاسر تاسیسات نصب می‌شود و دارای شیلنگ آتش نشانی است. استفاده از این جعبه بسیار آسان است و نیاز به آموزش ندارد. در مواقع اضطراری ساکنان می‌توانند تا رسیدن نیروهای امداد آتش نشان از هوزریل برای کنترل آتش کمک بگیرند.

هوزریل از دو قسمت Hose به معنی شیلنگ و Reel به معنی قرقره آتش نشانی تشکیل شده است. هوزریل از ابزار‌های مهم در کنترل و مهار آتش به شمار می‌آید. از این رو وجود هوزریل در انواع جعبه‌های آتش نشانی ضروری است.

اجزای تشکیل دهنده هوزریل

هر چند هوزریل دارای ظاهری ساده شامل یک قرقره و یک شیلنگ است اما اجزایی دارد که وظایفی پیچیده و مهم را بر عهده دارند. در ادامه به شرح این اجزا می‌پردازیم:

شیلنگ مقاوم

هوزریل دارای شیلنگ مقاومی است که در اثر ضربه، ساییدگی و … مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد و این مقاومت به گونه‌ای است که در هر شرایطی بتواند به راحتی آب را از خود عبور دهد. هنگام روی دادن حریق، شیلنگ‌های برزنتی عامل مزاحمی برای آتش نشانان محسوب می‌شوند. شیلنگ هوزریل را می‌توان در اندازه‌ی مناسب از روی قرقره  باز کرد و به راحتی آن را با قرقره جمع نمود.

تامین آب

قرقره، وظیفه‌ی تامین آب به شیلنگ را در هوزریل بر عهده دارد اما این وظیفه وقتی انجام پذیر است که هوزریل بتواند در کنار مخزن آب باشد. باید توجه داشت که هنگام نصب، هوزریل باید در کنار یک مخزن به همراه یک پمپ قرار گیرد تا قرقره هوزریل بتواند در موقع لزوم، وظیفه‌ی آبرسانی به شیلنگ را انجام دهد.

قرقره

قرقره هوزریل هم به تامین آب از مخزن به شیلنگ کمک می‌کند و هم نگهداری و محافظت از شیلنگ را بر عهده دارد.  قرقره از مهم‌ترین اجزای هوزریل به شمار می‌آید. در صورت ایجاد مشکل در قرقره، هوزریل قادر به ادامه‌ی کار نخواهد بود.

ویژگی های کلیدی جعبه آتش نشانی هوزریل

کاربرد هوزریل چیست؟

داشتن یک جعبه آتش نشانی هوزریل، اقدامی هوشمندانه برای اطفای حریق احتمالی می‌باشد. آتش بدون خبر از راه می‌رسد و هر لحظه سرمایه و زندگی ما را به خطر می‌اندازد. خرید جعبه آتش نشانی هوزریل و نصب آن در ساختمان راهی برای مهار ساده‌ی آتش به شمار می‌آید. اما ویژگی‌های کلیدی جعبه آتش نشانی هوزریل چیست؟ در ادامه به این ویژگی‌ها اشاره می‌نماییم:

 • این سیستم دارای شیلنگی از جنس لاستیک فشرده است.
 • شیلنگ هوزریلی دارای یک تیوب داخلی مقاوم است که توسط یک سری الیاف بافته شده حفاظت می‌شود.
 • اطراف مجموعه‌ی تیوپ و الیاف، توسط لایه‌ای از جنس pvc، مقاوم سازی شده است تا شیلنگ در برابر فشار، ضربه، گرما، ساییدگی و … حفظ شود.
 • شیلنگ از جنس مقاوم و غیر قابل نفوذ در قطر‌های 19 میلی‌متر و طول 20 متر ساخته می‌شود.
 • سیستم آبرسانی از نوع تر (رایزرتر) است (رایزرتر سیستم عمودی آبرسانی است که آب مورد نیاز آن توسط مخزن و پمپ تامین می‌شود).
 • شیلنگ آتش نشانی هوزریل در هر اندازه که لازم باشد از روی قرقره باز می‌شود.
 • استفاده از شیلنگ هوزریل در مقایسه با شیلنگ‌های برزنتی به دلیل داشتن قرقره، آسان‌تر است
 • قطر شیلنگ‌های هوزریلی کم‌تر از شیلنگ‌های برزنتی است.
 • استفاده از این شیلنگ برای تمامی افراد، بدون آموزش امکان‌پذیر می‌باشد.
 • جعبه آتش نشانی هوزریل دارای یک هرزگرد در مرکز است. این هرزگرد، وظیفه‌ی آبرسانی به شیلنگ را برای اطفای حریق بر عهده دارد.

کاربرد‌های هوزریل در آتش نشانی

هوزریل یکی از رایج‌ترین تجهیزات اطفای حریق به شمار می‌آید. در واقع هوزریل عبارت است از «شیلنگی که به دور قرقره‌ای پیچیده شده و قرقره مزبور، وظیفه‌ی تامین و آب رسانی به شیلنگ را دارد». هوزریل دارای کاربردهایی است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود:

 • ساختمان هوزریل سبب می‌شود این کالا در مقایسه با سایر کالاهای شبیه به آن بتواند در کم‌ترین زمان ممکن، آتش را مهار کند و تاثیر بسیاری در کاهش خسارات جانی و مالی انواع حریق داشته باشد.
 • از هوزریل آتش نشانی جهت اطفای حریق در مکان‌های سر بسته مانند ساختمان‌ها، ادارات، مجتمع‌ها و … برای مهار آتش استفاده می‌شود.
 • کار با هوزریل آسان است و تمامی افراد قادر هستند که بدون آموزش رسمی از هوزریل استفاده کنند.
 • هوزریل‌های آتش نشانی سرشار از آب هستند و برای خاموش کردن حریق‌های ناشی از چوب، کاغذ و … به کار می‌روند.
 • این محصولات در مهار آتش‌های ناشی از الکتریسیته نباید مورد استفاده قرار گیرند زیرا احتمال وقوع انفجار می‌رود.
 • شیلنگ هوزریل به تناسب نیاز کاربر، باز می‌شود و در اطفای حریق مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

خرید هوزریل و تجهیزات آتش نشانی از ایمن احسان

خرید هوزریل

باید توجه داشت هدف استفاده از انواع کالاهای ایمنی، کمک به حفظ امنیت است. البته اگر این کالاها با استانداردها و مخصوص شرایط کار شما طراحی شوند، قطعاً کارآیی و حفاظت بیشتری را برای شما فراهم خواهند کرد. از این رو نمی‌توان برای خرید تجهیزات ایمنی به هر فروشگاهی مراجعه نمود. تجهیزات آتش نشانی از «ایمن احسانخرید هوزریل و تجهیزات آتش نشانی از «ایمن احسان» تجربه‌ای ماندنی را برایتان رقم خواهد زد، زیرا:

 • ایمن احسان، یک مشاور هوشمند در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید هر چه سریع‌تر و راحت‌تر، کالای ایمنی مناسب خود را انتخاب نمایید. این مشاور هوشمند ایمنی، بسیار ساده و موثر، شما را به سمت انتخاب بهترین هوزریل و تجهیزات ایمنی هدایت می‌کند.
 • تجهیزات خریداری شده از ایمن احسان قابل تحویل به خریداران در اکثر شهر‌های ایران هستند. متقاضیان می‌توانند با قیمتی مقرون به صرفه، به آسانی و با امکان حمل و نقل مطمئن، تجهیزات آتش نشانی ایمن احسان را برای تمام نیاز‌های ایمنی انتخاب کنند و در شهر خود تحویل بگیرند.
 • شما با کالاهای استاندارد ایمن احسان می‌توانید در حالی که از تمهیدات ایمنی آتش نشانی منزل و محل کار خود مطمئن هستید، بدون نگرانی، روی اداره‌ی کسب‌و‌کار خود تمرکز نمایید.

 جمع بندی

روی دادن حریق با خسارات مالی و جانی غیر قابل جبرانی همراه است. مشاوره در خرید تجهیزات آتش نشانی استاندارد از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. خرید تجهیزات آتش نشانی از اولویت‌های مهم زندگی است. برای خرید به صرفه‌ی هوزریل و سایر تجهیزات ایمنی آتش نشانی کافیست از «ایمن احسان» کمک بخواهید.کارشناسان شرکت ایمن احسان با مشاوره آتش نشانی ایمن و رایگان می‌توانند در کنترل بحران ناشی از انواع حریق در زندگی شما موثر واقع شوند.

منبع : checkpointgroup

فهرست موضوعات

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *