فروش ویژه ایمن احسان

فروش ویژه ایمن احسان

فروش ویژه ایمن احسان

باکس امنیتی خودرو شامل چه اقلامی است؟

باکس امنیت خودرو

داشتن یک باکس امنیت خودرو، اقدام هوشمندانه‌ای است که برای مدیریت حوادث پیش بینی نشده، ضروری به نظر می‌رسد. در ادامه‌ی این مقاله با معرفی باکس امنیت خودرو و تجهیزات آن، با ما همراه باشید.

باکس امنیت خودرو

یکی از ویژگی‌های حادثه این است که خیلی بی تعارف و بی خبر از راه می‎‌رسد و ما را به شدت درگیر می‌کند. گاهی حادثه در چشم به هم زدنی، هست و نیست ما را بر باد می‌دهد. البته با پیش بینی‌های هوشمندانه و به مدد پیشرفت تکنولوژی، می‌توان هنگام بروز حادثه، میزان خسارات وارده را به حداقل رسانید.

به عنوان مثال، بسیاری از افراد هستند که به دلیل استفاده از کمربند ایمنی، با وجود درگیر شدن در تصادف‌های شدید، هنوز با سلامتی کامل به زندگی خود ادامه می‌دهند. با در نظر گرفتن یک باکس امنیت خودرو می‌توان هنگام بروز سانحه، آن را به گونه‌ای مدیریت کرد که کم‌ترین خسارات متوجه شما و خانواده‌تان شود. اما این باکس امنیت خودرو باید شامل چه تجهیزاتی باشد؟ در ادامه به معرفی تجهیزات این باکس می‌پردازیم.

کپسول آتش نشانی یک کیلویی پودری دریا

باکس امنیتی خودرو

کپسول آتش نشانی یک کیلویی پودری دریا ساخت شرکت ایرانی «باران مامطیر» است. از این کپسول آتش نشانی می‌توان برای خاموش کردن انواع حریق، به جز حریق ناشی از جریانات الکتریسیته، استفاده نمود.

این کپسول قابلیت شارژ مجدد دارد و به دلیل کوچکی و سبکی، یکی از گزینه‌های مناسب برای استفاده در باکس امنیت خودرو می‌باشد. توجه داشته باشید در بازه‌های زمانی تعیین شده باید نسبت به شارژ و رسیدگی به این کپسول آتش نشانی اقدام نمایید.

چراغ قوه کوچک

داشتن یک چراغ قوه کوچک در هنگام تاریکی شب، برای هر فردی ضروری است. هنگام بروز سانحه برای داشتن دید بهتر و مدیریت بحران، بایستی باکس امنیت خودرو‌تان را به یک چراغ قوه کوچک مجهز نمایید و هر از چند گاهی با بررسی چراغ قوه از سلامت باتری آن مطمئن شوید.

شیشه شکن

شیشه شکن

شاید فکر کنید در مواقع ضروری، با هر وسیله‌ای می‌توانید شیشه‌ی اتومبیل را بشکنید اما باید بدانید که بهترین راه شکستن شیشه‌ی خودرو، استفاده از چکش ایمنی اضطراری یا انواع شیشه شکن است. از این رو برای حفظ جان خود و خانواده‌تان بهتر است که باکس امنیت اتومبیل خود را به یک شیشه شکن مجهز نمایید.

این شیشه شکن‌ها دارای نوک بسیار تیز و مقاوم در برابر شیشه هستند و برای شکستن شیشه در مواقع اضطراری طراحی شده‌اند. در بازار، نمونه‌های شیشه شکن، چکش شیشه شکن، چاقوی شیشه شکن، چاقو تیرکمان شیشه شکن و… موجود هستند.

کیف کمک های اولیه کوچک

کیف کمک های اولیه

در تجهیزات باکس ایمنی خودرو، استفاده از یک کیف کمک‌های اولیه کوچک توصیه می‌شود. این کیف‌های کوچک به دلیل سبک‌تر بودن و قابلیت حمل آسان‌تر، نسبت به جعبه کمک‌های اولیه، کاربرد بهتری در باکس امنیت خودرو دارند. در تهیه‌ی این کیف کمک‌های اولیه بایستی موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • فراموش نکنید حداقل سالی یک بار محتویات کیف را به روز‌رسانی نمایید. در این به روز‌رسانی بایستی مواد مصرفی و داروهای منقضی شده را از کیف خارج کنید و به جای آن‌ها مواد و دارو‌های جدید جایگزین نمایید.
 • تجهیزات داخل این کیف را باید متناسب با افراد خانواده در نظر بگیرید.
 • برای یافتن سریع این کیف، بهتر است آن را داخل باکس امنیت خودرو در یک مکان مشخص قرار دهید و نشانی محل نگه‌داری آن را نیز به تمامی اعضای خانواده اعلام نمایید.
 • اقلامی که در کیف کمک‌های اولیه قرار می‌دهید با توجه به نیاز‌های شما متفاوت خواهند بود، اما معمولا اقلام موجود در این کیف شامل باند‌های پزشکی، پد ضدعفونی کننده، چسب پزشکی، قیچی، دستکش لاتکس، پنس، ترمومتر، دستمال کاغذی، محلول ضد عفونی، کمپرس یخ، دارو‌هایی مانند آسپرین و دارو‌های ضد حساسیت و … است.
 • این کیف باید در جای خشک، خنک، دور از تابش نور مستقیم خورشید و دور از دسترس کودکان نگه‌داری شود.
 • توصیه می‌شود یک پتوی نسوز سایز کوچک را هم در اقلام ضروری در کنار کیف کمک‌های اولیه به همراه داشته باشید.دستکش ضد برش

دستکش برش

هنگام پیش آمدن سانحه، ممکن است دست‌های شما در معرض خطر جدی قرار گیرن . از این رو برای جلوگیری از هر گونه آسیبی بهتر است از دستکش ضد برش به عنوان دستکش ایمنی استفاده نمایید. با تجهیز باکس امنیت خودرو به این دستکش، می‌توانید در مواقع روبه‌رو شدن با موارد خطرناک، از آسیب دیدن دستتان جلوگیری کنید.

دستکش ضد برش از الیاف پلی اتیلن، سیم استیل و فایبرگلاس ساخته می‌شود و به دلیل وجود ساختار فلزی، محافظ خوبی برای دست‌ها به شمار می‌آید. دستکش ضد برش در برابر ضربات و فشار‌های ناگهانی اشیای تیز مانند چاقو و اره، مقاوم است. از ویژگی‌های این دستکش می‌توان به موارد دیگری اشاره نمود، مانند:

 • اين دستكش ضد لغزش است و اين ويژگي مانع افتادن اشياي تيز و برنده از دست مي‌شود.
 • مقاومت بالاي اين دستكش به دليل استفاده از الياف و تركيبات خاص در ساخت آن مي‌باشد.
 • این دستکش تمام بخش‌هاي دست را به طور كامل مي‌پوشاند.
 • به دليل استفاده از مواد لايتكس، نيتريل و پلي اورتال، این دستکش براي ايجاد چنگش مناسب است.
 • این محصول داراي قطر و ضخامت زيادي است.
 • این دستکش حاوي توري‌ها و الياف فلزي براي مهار برش با اشياي تيز است. اين الياف از فولاد ضد زنگ ساخته مي‌شوند.
 • دستكش ضد برش از مواد پلاستيكي با مقاومت بالا ساخته مي‌شود، از اين رو به سادگي پاره و سوراخ نخواهد شد.
 • دستکش ضد برش قابل شستشو است و در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد.(منبع)

سیم بکسل

یکی از تجهیزات بسیار ضروری در باکس امنیت خودرو، سیم بکسل است. سیم بکسل در واقع یک طناب فولادی است که از ترکیب سه جز اصلی مغذی، لایه سیم و سیم به وجود می‌آید. لایه سیم از تابیده شدن چند سیم به دور هم ایجاد می‌شود و از تابیده شدن این لایه سیم به دور مغزی که در مرکز قرار دارد، سیم بکسل ساخته می‌شود.

موارد کاربرد سیم بکسل

سیم بکسل‌ها در انواع مختلف و برای کاربرد‌های متفاوت ساخته می‌شوند. از این سیم در زمینه‌هایی که نیاز به جابه‌جایی است، استفاده می‌شود. در واقع سیم بکسل نقش مهار، کنترل و نگهداری بار را به عهده دارد. از سیم بکسل به جز استفاده در باکس ایمنی خودرو و ترمز دوچرخه در کارهای بزرگ مانند معادن، جرثقیل و … استفاده می‌شود. سیم بکسل در صنعت برق، کشتیرانی، پتروشیمی و …  کاربرد وسیعی دارد.

بخش‌های اصلی در سیم بکسل

سیم بکسل از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود. این بخش‌ها عبارتند از:

 • مفتول: مفتول‌های سیم بوکسول از جنس فولاد، آهن، برنز، فولاد ضد زنگ و… ساخته می‌شوند.
 • استرند: از پیچیدن مفتول‌ها به دور هم، استرند ساخته می‌شود. استرند به شکل یک مفتول ضخیم مارپیچ است.
 • هسته (مغزی): مغزی بخش اصلی سیم بوکسل است. نقش این بخش، حفظ و نگهداری رشته‌ها هنگام وارد شدن بار و فشار به مفتول‌ها می‌باشد. مغزی‌ها از جنس فولاد یا کنف ساخته می‌شوند. جنس کنف نسبت به فولاد دارای انعطاف بیش‌تر و استحکام کم‌تری است. برای باکس امنیت خودرو می‌توانید از سیم بکسل با مغزی کنف استفاده کنید.

انواع سیم بکسل

انواع سیم بکسل بر اساس جنس مغزی، نوع بافت، جهت تاب، کاربرد، سایز و … تقسیم بندی می‌شوند. از انواع سیم بکسل می‌توان به سیم بکسل آسانسور، سیم بکسل جرثقیل و حفاری، سیم بکسل گالوانیزه، سیم بکسل نتاب، سیم بکسل افشان، سیم بکسل مهاری، سیم بکسل استنلس استیل، سیم بکسل معمولی و … اشاره کرد. شما می‌توانید در باکس امنیت خودرو از سیم بکسل معمولی استفاده نمایید.

جمع بندی

اکنون می‌دانیم که اگرچه نمی‌توانیم جلوی رخ دادن حوادث را بگیریم، اما می‌توانیم برای مقابله با حوادث، خود را آماده کنیم. یک راه مناسب برای مدیریت حوادث رانندگی، تهیه باکس امنیت خودرو و تجهیز آن است. این باکس را از هر شرکتی نمی‌توان خرید به همین منظور برای یک خرید استاندارد و ایمن کافیست از مشاوران ایمن احسان کمک بگیرید و پس از مشورت با کارشناسان این مجموعه نسبت به خرید بهترین باکس ایمنی خودرو و تجهیزات آن، اقدام نمایید.

 

فهرست موضوعات

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *